داهوا

می 6, 2019
بازدید : 1694 بازدید

برند داهوا و دوربین مداربسته داهوا

شرکت فناوری ژجیانگ داهوا پیشتاز در زمینه تولید و ارائه خدمات دوربین‌ و سیستم‌های هوشمند در جهان است. فعالیت این شرکت بر پایه‌ی نوآوری‌ تکنولوژیک و عرضه سیستم‌های امنیتی و خدماتی مانند سیستم‌های شهری، سیستم‌های شرکتی و مصارف شخصی است. شرکت داهوا دارای بیش از ۱۶ هزار کارمند است که ۵۰ درصد آنها در دپارتمان‌های تحقیق و توسعه نوآوری داهوا مشغول هستند. محصولات و خدمات داهوا در بیش از ۱۸۰ کشور و منطقه عرضه می شود.

شرکت داهوا اولین محصول خود را در سال ۲۰۰۲ میلادی با تولید DVR ۸ کاناله به بازار عرضه کرد و پس از آن داهوا خود را وقف نوآوری‌های تکنولوژی نمود و سرمایه‌گذاری خود را در بخش تحقیق و توسعه پیوسته افزایش داد. امروزه حدود ۱۰ درصد از سهم فروش سالانه محصولات شرکت، در بخش تحقیق و توسعه صرف می شود. امروز تحقیقات مبنا تحقیقات شرکت بر روی: تکنولوژی ویدیویی lOT، سیستم های نظارت تصویری، سیستم های ویدئو کنفرانس، هواپیمای بدون سرنشین حرفه‌ای (کوادکوپتر)، پلاک های الکترونیکی (پلاک های پیشرفته برای وسایل نقلیه که یک سیگنال بیسیم برای ردیابی و نظارت دیجیتالی منتشر می کنند)، رباتیک، فناوری RFID و… قرار دارد.

شرکت داهوا دارای بیش از ۲۰۰ دفتر در کشور چین و ۵۴ نمایندگی معتبر در آسیا و اقیانوسیه، آمریکای شمالی، اروپا، آفریقا و دیگر مناطق جهان است و بدین ترتیب می‌تواند خدمات با کیفیت و سریع به مشتریان خود بدهد. محصولات داهوا کاربرد وسیعی در عمده فعالیت ها مانند امنیت عمومی، ترافیک شهری و جاده‌ای، مصارف فروشگاهی، بانکداری، سرمایه گذاری، بخش انرژی و… دارد. محصولات و فناوری های داهوا در پروژه های بزرگ زیادی استفاده شده‌اند، به عنوان مثال بازی های المپیک ریو،  نشست هانگژو G20، اجلاس ۲۸ و ۲۹ ASEAN، متروی رسیف در برزیل و خیلی موارد این چنین دیگر…

شرکت داهوا به عنوان شرکت تحقیقاتی پیشرفته در سطح بین المللی شناخت شده است و در حال حاضر آزمایشگاه‌های مشترک با UL و SGS برپا کرده است. شرکت دارای ۴ پروژه ملی و ۵ پروژه صنعتی با تکنولوژی‌های برنر و ۲ اختراع هسته‌ای است. این شرکت دارای بیش از ۲۱ هزار اختراع ثبت شده است. که بیش از ۱۰۰ اختراع آن ثبت بین المللی شده است. همچنین طبق گزارشات IHS در سال ۲۰۱۴ رتبه دوم در صنعت دوربین های مداربسته و تجهیزات نظارتی را در بازار جهانی کسب کرده است. این عنوان دوباره در سال ۲۰۱۸ نیز نسیب این شرکت گردید.

شرکت فناوری داهوا به منظور ایجاد یک جامعه امن و زندگی سالم پایه گذاری شده است و اساس کار خود را مشتری مداری قرار داده است. این شرکت محصولات و خدمات خود را با کیفیت بالا برای ساختن یک جامعه امن، هوشمند، راحت و کارآمد به بازار عرضه می کند. شرکت داهوا سیستمهای حفاظتی و امنیتی و همچنین محصولات بسیاری تولید می کند که در ادامه به معرفی و کاربرد آنها میپردازیم.

سیستم های امنیتی شهری

امنیت عمومی یک مسئله مهم برای دولت ها در همه سطوح است. شرکت داهوا با تکنولوژی پیشرفته، ابزارهای پیشگیرانه و کارآمد برای ایجاد محیط امن تر در حوزه های عمومی فعالیت می‌کند. روند جهانی شهرسازی منجر به شهرنشینی و مسائل مرتبط با آن شده که نقش مهمی در زندگی های امروزی ایفا می کند، همین امر منجر به مشکلات متعددی در شهرهای مدرن شده است که باید با تمهیدات ایمنی خاص برای ایجاد امنیت در توسعه شهرها تلاش کرد.

سیستم های امنیتی ترافیک

سیستم ترافیک هوشمند ITS به عنوان سیستمی برای نجات جان افراد مطرح است، این سیستم به طور گسترده‌ای در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اجرای سیستم ترافیک که یک مولفه مهم از، نه تنها به هوشیاری رانندگان در زمان رانندگی کمک می کند بلکه با ایجاد درآمد توسط جرایم، برای  تامین مالی یک سیستم پایدار و پیشرفته موثر است.

راهکار ایجاد سیستم امنیتی ترافیک توسط شرکت داهوا منحصر به فرد بوده و با بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته می تواند تخلفات متعدد ترافیکی را برای بهبود کارایی و ایمنی جاده ها تشخیص دهد.

سیستم امنیتی حمل و نقل

با کمک سیستم های حمل و نقل داهوا می‌توان همزمان تصاویر ثبت شده را به صورت دقیق و واضح در اختیار داشت. همچنین  فناوری‌های نوینی مانند ANPR و تشخیص چهره برای بهبود ترافیک و بهره‌وری عملیاتی در این سیستم ها به کار گرفته شده‌اند. هم چنین دوربین‌های پانورامیک و حرارتی داهوا امکان نظارت موثرتری را فراهم می‌کنند. از محصولات و فناوری های داهوا در این زمینه می توان به آخرین فناوری 4K، پانورامیک و حرارتی برای ایجاد یک محیط امن تر، همچنین فناوری ANPR، تشخیص چهره و تجزیه و تحلیل هوشمند برای بهبود عملکرد و پلتفرم باز برای ادغام سه طرف جاده اشاره کرد.

سیستم امنیتی فرودگاه

با توجه به نگرانی روبه رشد تروریسم جهانی، اطمینان از امنیت فرودگاه ها مورد توجه مقامات امنیتی هر کشوری است. همچنین با توسعه اقتصادی، ظرفیت فرودگاه ها تا حد زیادی گسترش یافته است. در این حالت سیستم های امنیتی سنتی دیگر قادر به تامین امنیت کامل فرودگاهها نیستند. شرکت داهوا بر اساس سیستم امنیتی سنتی و بهره‌گیری از فناوری‌های جدید با مدیریت اطلاعات و ادغام آنها، سیستم مدرن و هوشمند امنیت فرودگاهی جدیدی را ایجاد کرده است. داهوا از تجربه و تخصص خود در زمینه سیستم های امنیتی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته مانند 4K، پانورامیک، تشخیص چهره و پلاک، سیستم مدیریت هوشمند شبکه و… برای ایجاد محیطی امن تر استفاده کرده است.

سیستم امنیتی ساختمان با دوربین مداربسته

تاسیسات ساختمانی و ساخت و ساز با چالش های مانند سیستم های امنیتی ، آسایش و مدیریت نیازهای افراد روبرو است. داهوا برای رفع این چالش ها موارد زیر را ارائه کرده است:

 • ارائه محصولات  و سیستم‌های امنیتی با راهکارهای مناسب برای تامین امنیت افراد.
 • ارائه سیستم با قابلیت تجزیه و تحلیل هوشمند
 • ارائه آخرین فناوری های پیشرفته برای بهبود بهره‌وری مدیریت
 • VMS یک پارچه برای محصولات مختلف

معرفی برند هایک ویژن

سیستم امنیتی فروشگاه ها و خرده فروشی ها:

چشم انداز فروشگاه ها در حال تبدیل شدن به تحول چشمگیری است. فروشگاه ها مشکلاتی در زمینه امنیت، پیشگیری از سرقت و بازدهی تجارت خود دارند که راه حل مناسب برای این مشکلات استفاده از سیستم های امنیتی پیشرفته است. شرکت داهوا برای این مشکلات، محصولاتی با فناوری‌های مدرن ارائه کرده که ویزگی‌های زیر را مهیا کرده:

 • ایجاد امنیت و پیشگیری از سرقت: مبارزه با دزدی اجناس مغازه، سرقت داخلی، تقلب صندوقدار و ایجاد یک محیط خرید امن و مطمئن
 • ایجاد کسب و کار مطمئن: کاهش OPEX، افزایش بهره‌وری عملیاتی فروشگاه و افزایش سود به وسیله درک مستقیم ارتباط میان هزینه و درآمد

سیستم های امنیت بانکی

موسسات مالی و بانکی روزانه با میلیون‌ها حساب سر و کار دارند و باید نیاز امنیت و آسایش مشتریان خود را تامین کنند. در عین حال بهبود مستمر برای رفع نیاز مشتری و مدیریت کارآمد به عنوان یک وظیفه مهم، رقابت شدیدی در میان سیستم بانکداری مدرن ایجاد کرده است. نوآوری سریع در امنیت بانکی با پیشرفت تکنولوژی و ادغام آن با کسب و کار، یک ابزار مهم برای موسسات بانکی و مالی در جهت بهبود سیستم آسیب پذیر مدیریت و افزایش کارایی آن است.

فناوری های پیشرفته داهوا به منظور حفظ امنیت و نظم مالی شامل موارد زیر است:

 1. دوربین 4K UHD  با تشخیص چهره می تواند شیء مشکوک را با تصویر فوق العاده واضح شناسایی کند تا از خطر بالقوه و وقایع بحرانی جلوگیری شود.
 2. پوشش دهی اطلاعات تراکنش در تصویر برای جلوگیری از اختلافات و مشکلات احتمالی و همچنین جذب و اطمینان مشتریان.
 3. شمارش افراد، شناسایی VIP و دسترسی از راه دور و… برای ادغام امنیت با فرایند کاری و بهبود بیشتر تجارت و افزایش بازدهی مدیریت.
 4. ایمنی اطلاعات. اقدامات پشتیبان گیری پیشرفته در سرور برای اطمینان از امنیت اطلاعات.

 

آماده شدن برای هر خطر بالقوه

به عنوان یک مدیر، باید تمام خطرات شامل سرقت، بلایای طبیعی، حملات تروریستی و… را باید در نظر بگیرید. داهوا راهکارهای حرفه ای برای این موارد ارائه می‌دهد:

 • فناوری های مختلف مانند دوربین های مداربسته 4K  و دوربین های حرارتی برای تضمین امکانات شما
 • راهکارهای نقطه به نقطه شامل نظارت، کنترل دسترسی، منابع برق اضطراری و…
 • بازرسی حرارتی برای جلوگیری و شناسایی خرابی های دستگاه

 

سیستم های انبار و تدارکات

با توسعه سریع زیرساخت‌های لجستیک مدرن به خصوص رشد سریع صنعت تجارت الکترونیک مانند امازون، علی بابا و…، چگونه می توان کالا را به طور موثر و با هزینه مناسب به کاربر تحویل داد؟ داهوا به کمک دستگاه های تصویری پیشرفته خود راهکارهای موثری ایجاد کرده که برای تجارت الکترونیک منتج به کار کمتر، راندمان بالاتر و بدون اشتباه انسانی را به ارمغان می آورد.

راهکارهای نظارت تصویری برای حفاظت از محیط

حفاظت از محیط امری مهم است و اولین راهکار در تمامی سطوح کشوری، صنعتی و محیطی و مناطق مسکونی، استفاده از سیستم های امنیتی است. در حال حاضر تقاضا برای تکنیک های پیشرو به منظور تغییر سیستمهای امنیتی مورد استفاده و پیشرفته برای حفاظت و نظارت از محیط  افزایش یافته است. راهکارهای حفاظت محیطی شرکت داهوا، سیستمی با امنیت بالا و قابل اطمینان و مقرون به صرفه با فناوری هوش مصنوعی است. محصولات امنیتی با تکنولوژی پیشرفته می توانند اطلاعات ویدیویی را در همزمان به صورا دقیق ثبت می‌کنند و امکانات لازم جهت افزایش امنیت را دارا هستند.

قابلیت تشخیص چهره در دوربین های مدار بسته بر اساس هوش مصنوعی

به طور عمده سیستم‌های تشخیص چهره برای شناسایی افراد استفاده می شود. با توجه به محبوبیت سیستم های نظارت ویدیویی، بسیاری از این سیستم ها به فناوری‌های تشخیص چهره احتیاج دارند تا افراد را در فاصله‌ای دور نیز شناسایی کنند. فناوری تشخیص چهره داهوا دارای میزان دقت و تشخیص بسیار بالایی است و تکنولوژی پیشرفته AL در آن به کار رفته است می‌تواند عملکردهایی مانند تشخیص چهره، مقایسه چهره، جستجوی هوشمند، جستجوی چهره، مدیریت ارتباط چهره ها، اتصال به اپلیکیشن موبایل، نمایش اطلاعات و… را انجام دهد.

 

 

20
امتیاز :
داهوا
4.46 از 24 رای
دیدگاهتان را بنویسید